Aplikace nebo responzivní webová stránka?

appweb

Tuto otázku jste si jako majitelé nejrůznějších podniků určitě pokládali mnohokrát a přemýšleli, jestli peníze investovat spíše do přizpůsobení webu mobilním zařízením, anebo si nechat vyrobit aplikaci na míru. Existuje v tomhle boji ale jednoznačný vítěz?

Jeden týden na internetu je asi tak rok v reálném životě. Všechno se vyvíjí rychle a některé trendy ani nestihneme adaptovat a už je nahradí trendy jiné.

Více lidí vlastnících smartphone dnes tráví více času právě v aplikacích než v prohlížeči, jemuž mnoho stránek uzpůsobeno není. Podle nejnovějších průzkumů tráví lidé týdně 30 hodin v aplikacích, ale pouze 3 a tři čtvrtě hodiny na webu. A to už je docela zásadní důvod, proč jim právě aplikaci nabídnout. Nutné je dodat, že zatímco na webu většinou vyhledávají jen informace, které potřebují teď a tady (adresu restaurace, telefonní číslo na recepci atd.), v aplikaci jim můžete nabídnout i věci, které je na webu nezajímají.

Na druhou stranu, ve prospěch webů hraje fakt, že v telefonu uživatelů nezabírají takřka žádné místo. To lze vyřešit tzv. huby – tedy sharováním aplikací se společnostmi ze stejného oboru.

Advertisement

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s